Монтаж на климатик

Written by

in

След като в предната публикация се описа демонтаж на вече работещ климатик тук ще опиша как се монтира.

Линк към предишната публикация за „демонтаж на климатик

1. Монтира се вътрешното и външното тяло като се свързат тръбите(внимава се с конуса) и ел. проводниците

2. Двата крана в момента са затворени и КЛИМАТИКА НЕ СЕ ПУСКА. Отваряме малкия кран и изчакваме фреона да премине до голямата тръба(чува се)

3. След като фреона е достигнал голямата тръба натискаме с една отвертка в/у иглата (като игла на гума) за да се избута въздуха от фреона, т.е. един вид обезвъздушаване(използва се помпа, но тук и това ще свърши работа). Натискаме с отвертка на интервали докато не стане студена игличкат ата т.е. дошъл е фреона .

4. След това отваряме големия кран и можем да стартираме климатика.

Малко снимки отново на крановете и на ел. проводниците:

Comments

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *