На мен лично не ми допада свободния Flash player и за целта си инсталирам Adobe Flash Player (макар и не свободен). За целта добавям backports храналище и изпълнявам следните команди:
echo ‘deb http://www.backports.org/debian lenny-backports main contrib’ >> /etc/apt/sources.list
wget -O – http://backports.org/debian/archive.key | apt-key add –
gpg –keyserver hkp://subkeys.pgp.net –recv-keys 16BA136C
gpg –export | apt-key add –
apt-get update && apt-get install flashplugin-nonfree
Сега стартираме „IceWeasel“ и отваряме някои flash анимация. Виждаме, че всичко работи добре 🙂
echo ‘deb http://www.backports.org/debian lenny-backports main contrib’ >> /etc/apt/sources.listecho ‘deb http://www.backports.org/debian lenny-backports main contrib’ >> /etc/apt/sources.list
4 отговора
kak da si go izteglq
qkooooooooooooo
tva shte vi kaja samo che ne raboti ne si igraite izobshto da go slagate..
Как да инсталирам флаш плеър в Кубунту 11.04???? В сайта на адоб няма .deb за плеъра.. Що за глупост да го махнат?????
Logged in as {{omniform_current_user_display_name}}. Edit your profile. Log out? Required fields are marked *
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Comments are closed.
You must be logged in to post a comment.