Интересен проблем с USB флашка

Днес на моя началник в компанията в която работя му се наложи да копира файл 6 GB на флашка 8 GB обаче не успя :). Като ми каза се сетих, че файловете системи най- вероятни са различни т.е.  на флашките по подразбиране е FAT32, а на неговата система- Windows XP най- често хората слагат NTFS. Разцъках и видях, че на флашката може да се променя файловата система. Промених я и всичко се оправи. Единственото неудобствно е, че сега когато се извършва някакво действие с флашката трябва да бъде премахната ръчно чрез „safely remove hardware“, а не както преди да става напълно автоматично (слагаш, вадиш и това е ) :).
Забелязах, че на български не видях добро обяснение на проблема и неговото решение и реших да напиша една малка публикация с доста снимки (снимките са от google.bg). Публикацията може да бъде намерена в kakvo.org: http://www.kakvo.org/statia/4/flashka-s-fajlova-sistema-ntfs

Надявам се статията да бъде полезна 🙂

Comments

One response to “Интересен проблем с USB флашка”

  1. Аватарът на Nikola

    Пробвай да сложиш флашката на мод „Optimize for fast removal“ вместо „Optimize for performance“ 😉

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *